İstanbul Özel Okullar, Ankara Özel Okullar, İzmir Özel Okullar ve daha fazlası hepsi burada.

Özel Arı Okulları

Eklenme Tarihi: 27 Ekim 2010, 13:15 | Ekleyen: Fahrettin Namoğlu | Kategoriler: Anaokulu, Ankara Özel Okullar, Liseler, İlköğretim Okulları | Etiketler: , , , , , , , | Yorum yok. »

Özel Arı Okulları Hakkında:

Sıtkı Alp Eğitim Vakfı (SEV) 1996 yılında eğitimde başarının her zaman ödüllendirilmesi gereği ilkesini benimseyen eğitimci Sıtkı Alp tarafından kurulmuştur. Vakıf, ilköğretim, ortaöğretim ile yüksek öğretim düzeyinde nitelikli, kaliteli bir eğitim almak isteyen başarılı ancak kaynakları sınırlı olan pek çok genç için eğitimde fırsat eşitliği yaratmak ve eğitime destek olmak amacıyla çalışmalarını bu yönde sürdürmektedir.

Her yıl Ankara ve Türkiye genelinde, akademik alanda ve spor alanında başarılı olan öğrencilere karşılıksız eğitim bursu sağlayan SEV, bu örnek çalışmayla;

1998-1999 eğitim-öğretim yılından bu yana Fen lisesi tercihi yapabilecek nitelikleri taşıyan ve her yıl yapılan “Orta Öğretim Kurumları” sınavında (SBS) Ankara sıralamasında ilk 200′e giren öğrencilere Arı Fen Lisesi’nde okumaları koşulu ile lise eğitim-öğretimleri süresince karşılıksız eğitim bursu vermektedir.

2000-2001 eğitim-öğretim yılından bu yana Türkiye çapında ilköğretim okullarının 5. ve 8. sınıflarında okuyan öğrencilere yönelik Arı Okulları’nın iş birliği ile hazırladıkları bir sınavla kontenjan dahilinde başarılı olan öğrencilere, Arı İlköğretim Okulu ve Arı Anadolu Lisesi’nde eğitim-öğretim süreleri boyunca “Üstün Başarı Bursu” adı altında karşılıksız eğitim bursu vermektedir.

SEV, başarılı sporcuları desteklemek amacıyla basketbol branşında okulu temsil eden öğrencilere de karşılıksız eğitim bursu vermekte, eğitimlerini Arı Anadolu Lisesi ve Arı Fen Lisesi’nde burslu olarak sürdürmelerini sağlamaktadır.

” BİLGİ, YARINLARI BİÇİMLENDİRİR .”


Bilimin rehberliğinde çağın gereklerini yerine getirip sürekli gelişimi benimseyerek, hep bir adım önde olmak. Küreselleşen dünyada standartlaşmadan, farklı olduğunu hissettirerek yerini almak. Temel ilkelerini belirleyerek nitelikli, kararlı ve yenilikçi bir eğitim anlayışına sahip olmak.

Öğrencilerin kişiliklerinin gelişerek ilgi, istek ve gereksinimleri doğrultusunda geleceklerinin biçimlendiğinin bilincinde olmak, ulusal ve uluslararası yapıda söz sahibi bireyler olarak yetişmelerinin sorumluluğunu taşımak.

Bu anlayışla 25 yıldır, çağın gerektirdiği dinamik yapıya sahip olarak eğitim-öğretim programını biçimlendiren Arı Fen Lisesi, fen bilimleri ve matematiğe ilgi duyan öğrencilere akademik ve sosyal olanakları en iyi biçimde sunmaktadır.

Arı Fen Lisesi’nde araştırmacı ruhu pekiştirilen, öğrenmeyi öğrenen, kendini tanıyan, özgüvene ve özdenetime sahip, Atatürk ilke ve devrimlerinin ışığında yürüyen, sosyal, kültürel ve sportif yönü geliştirilmiş, geleceğin çok yönlü bilim adamları yetiştirilmektedir.

Arı İlköğretim Okulu… Yaşama ilk adım, ilk tutunuş…
Sevgiyle kucaklanan her öğrenci, yaşamın ayrı bir değeridir. İlgi ve içtenlikle uzatılan ellerle gerçekleşir, yüreklerde gizlenen mucizeler. Her yeni deneyimle, uygulanan her çalışmayla ve projeyle, aşılan her basamakla keşfederler başarıya giden yolu, başarıya ulaşmanın mutluluğunu. Eğitim-öğretim yaşamları boyunca bir bütünün ayrılmaz parçası olarak ilerlerken; kendi ayakları üstünde durmayı, sorumluluk sahibi olmayı, yaşadıkları topluma ve dünyaya duyarlı, yararlı olmayı öğrenirler.

Arı’da başarıyı keşfetmekle başlayan süreç; öğrencilerin tüm yaşamına yön verecek özellikleri de beraberinde getirir. Özgüveni gelişen öğrenciler, çevreyle uyumlu iletişim içine girerler ve girişimcilikleriyle yaratıcılıklarını ortaya koyarlar, ürettikçe sorumluluk alırlar, yaşantıları ve deneyimleri zenginleştikçe de bilinçli ve sağduyu sahibi bireyler olarak bir üst öğrenime geçerler. Aldıkları eğitim ve öğretimle onlar yaşamın nesnesi değil, öznesi olmaya hazırdırlar artık…

Gerekli Bilgiler:

  • Adres: Öğretmenler Cad. 16/A 06530
    100.Yıl / ANKARA
  • Telefon: 0 (312) 286 85 85 (pbx) Fax: 0 (312) 286 85 94
  • Websitesi: http://www.ariokullari.k12.tr/default.asp


Görüşlerinizi Yazın